Energia

Image

 Skąd pochodzi energia, która porusza, a nie można jej wykopać spod ziemi?

Jest to energia świadomej decyzji, bez automatyzmu i instynktów. Oczywiście nigdy nie jesteśmy pewni co tak naprawdę wpłynęło na tą decyzję, ale im bardziej jest ona świadoma i nasza tym większy potencjał energetyczny niesie.

 Energia pochodząca z innej energii. Jeśli jesteś aktywny uwalnia się energia, której nie ma kiedy jesteś pasywny. Więcej aktywności i ruchu powoduje jeszcze więcej aktywności i ruchu.

 Energia zmieniająca twoje nastawienie do świata. Jeśli uda ci się na chwilę zatrzymać i uderzyć we właściwe struny wewnątrz siebie – możesz zmienić bieg wydarzeń. Jeśli idziesz komuś dokopać możesz zawrócić, jeśli jesteś w trakcie kłótni możesz ją w każdej chwili zakończyć. Jeśli masz zamiar wpaść w swoją rutynę – możesz ją przerwać i zrobić to lepiej, inaczej, tak byś zauważył rzeczywistą różnicę.

 Energia która jest naokoło i sprawia, że wszystko wiruje, kręci i wydaje się mieć jakiś cel. Tą energię można wykorzystać niczym żagle wykorzystują wiatr. Jeśli ktoś gdzieś biegnie swój maraton –  przyczep do niego kartkę z pozytywnym przesłaniem. To jest właśnie jedna z różnic które chcesz spowodować w życiu.

 Energia kosmiczna (czyli zewnętrzna) Istnieją źródła energii które z łatwością wyprowadzają dany układ z równowagi. W stanie nierównowagi zawsze możesz skorzystać na siłach mających swoje miejsce tu i teraz, chcące powrócić do równowagi bądź pędzące ku jeszcze większej nierównowadze aż do rozpadu. Jeśli będziesz w stanie przewidywać te siły – będziesz niczym czarnoksiężnik mający na swych usługach potężne moce.

 Energia którą ludzie potrafią się nawzajem zarażać, przekazywać ją sobie, motywować się. Jeśli ktoś jest w stanie zmotywować cię do działania, to energia którą on wytworzył (która bez niego by się nie uwolniła) pochodzi znikąd. Jest prezentem od tej osoby. Wartym więcej niż jakiekolwiek pieniądze.

 Energia pochodząca z pomysłów, Kiedyś nie mieliśmy narzędzi i dłubaliśmy w ziemi paluchami. Czy ktoś coś nam dał / sprzedał/ wymienił się? Nie Człowiek cały postęp techniczny zawdzięcza własnej pomysłowości. Teraz możemy przenosić góry, wiercić tunele i wysyłać loty w kosmos. Tylko za sprawą kolejnych pomysłów.

 Energia pochodząca ze śmiechu. Zaśmiej się. Kiedy się śmiejesz całe ciało mobilizuje się, zaczynasz pozytywnie patrzeć na świat. Śmiech też rozładowuje napięcia, które nas przytrzymują konsumując energię. Śmiech rzuca cię do przodu skokami, ponad problemami przez które brnięcie może zająć całe lata.

 Energia pochodząca z pasji. Jeśli coś kochasz robić. Będziesz mieć zawsze wystarczająco energii by to robić. W przeciwnym razie będziesz mieć zawsze wystarczająco wymówek by tego nie robić.

 Energia pochodząca ze szczerości. Kiedy jesteś szczery na podstawie tego co mówisz można działać. Kiedy kłamiesz wszelkie podjęte działania są bezcelowe. Szczerość wymaga i wywołuje działanie. Ma w sobie tajemniczą moc poruszającą innych ludzi. Szczerość jest wystarczającym i kompletnym powodem by coś robić. Jeśli chcesz odróżnić prawdę od kłamstwa patrz na ruch. Kłamstwo przytrzymuje ludzi w miejscu. Prawda dodaje im skrzydeł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s