Standardy

Pompatycznie brzmiące słowo28078410_standard. Trochę staroświecko i sztywno. W ogóle nie cool. W sam raz coś dla tchórzliwego biznesmena. Poniżej lista standardów, które uważam za istotne. Czy postępuję zgodnie z nimi w 100%? Pewnie nie, ale dzięki istnieniu tej listy znam kierunek w którym idę. Gdy okazyjnie uda mi się znaleźć chwilę wolnego czasu to wiem, że to dlatego, że stosowałem któryś z nich:

 
– Nigdy nie przegap okazji by coś ustawić, poprawić, obejrzeć, posprzątać, zabezpieczyć. Tego typu drobnostki potrafią oszczędzić masę pieniędzy i czasu. Przez niedbalstwo traci się najwięcej zasobów. Jeśli nie stracisz kilku sekund na tego typu pierdoły – stracisz godziny lub dni na naprawę szkód.

– Zawsze bądź obecny gdy ktoś coś do ciebie mówi. Nie puszczaj niczego mimo uszu dopóki nie podejmiesz świadomej decyzji że to tylko szum.
– Może wydawać się to dziwne, ale by zrobić pierwszy krok do finansowej wolności i uwolnienia swojej pamięci operacyjnej od tych bzdur, zawsze powinieneś mieć świadomość jaka jest twoja finansowa wartość netto. Jakimi środkami dysponujesz tu i teraz, jakimi mógłbyś dysponować w krótkim czasie. Oprócz tego powinieneś także orientować się w przewidywanej sytuacji finansowej na przestrzeni kilku kolejnych okresów rozliczeniowych oraz mieć chociaż zgrubne założenia długoterminowe.

– Zawsze odbieraj telefon lub oddzwaniaj lub odpowiadaj na wiadomości. Każda wiadomość lub telefon bez odpowiedzi to przerwana nitka, której może już nikt nie podnieść.

– Zawsze miej dostępne w głowie właściwe priorytety. Detale nie są nigdy ważniejsze od długoterminowych celów. Wiele osób o tym zapomina. Na przykład kiedy żona uszkodzi samochód (przepraszam za ten przykład), niektórzy mają tendencję do chwilowego odwrócenia priorytetów i okazania zdenerwowania. Tymczasem to właśnie jest najlepszy moment by pokazać światu co jest dla nas ważniejsze. Kupa blachy czy najbliższa ci osoba. To samo tyczy się naszych dzieci i ogólnie ludzi.

– Zawsze trzymaj się decyzji które podjąłeś na spokojnie, w stanie koncentracji. Decyzje podjęte na spokojnie zazwyczaj są lepsze, mimo że pod wpływem chwilowych emocji może ci się wydawać że masz lepsze pomysły. Jeśli obiecałeś sobie że nie będziesz pił tego wieczoru alkoholu to żaden kolega nie ma prawa cię przekonać do czegoś innego. Jeśli obiecałeś sobie skończyć wieczorem czytanie książki to żaden hit polsatu nie może wejść ci w paradę. Wydaje się błahe, ale jest to bardzo ważne.

– Zawsze dotrzymuj danego komuś słowa, a jeśli nie jesteś w stanie tego spełnić powiadom go o tym tak szybko jak to możliwe. Taka informacja może uratować resztę twojego wizerunku lub cały projekt. Jej brak to całkowita klapa i okazanie braku szacunku do siebie samego.

– Uśmiechaj się tak długo jak to możliwe. Bez uśmiechu z błahej przeszkody może szybko zrobić się problem lub konflikt. Oczywiście od czasu do czasu napotykamy na problemy w których uśmiech jest wręcz niewskazany, jednak nawet wtedy należy być nastawionym pozytywnie.

– Staraj się zawsze być świadomym tego czy wykonujesz swoją własną agendę czy jesteś tylko narzędziem. Unikaj jak ognia sytuacji drugiego typu. Jeśli to przeoczysz może okazać się, że jesteś odpowiedzialny za szkody wynikające z ryzyka po którego drugiej stronie (potencjalnych korzyści) nawet nie stałeś. Poza tym dzięki temu będziesz zawsze odpowiednią osobą do rozmów na temat tego co robisz, co wbrew pozorom rzadko się zdarza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s