Chodzę na angielski, ale niczego nie robię w domu

Jak zmotywować się do pracy w domu

Czasami po prostu nie mamy czasu na naukę w domu i to jest zrozumiałe. Aczkolwiek jeśli chcesz się nauczyć to powinieneś wygospodarować codziennie 15-20 minut. Najlepszym sposobem jest wstanie 20 minut wcześniej i kiedy jeszcze wszyscy śpią mieć te kilkanaście minut dla języka. Dla niektórych to jest jedyny sposób by mieć pewność, że w danym dniu zajrzy do nauki, ponieważ potem podczas dnia dzieje się wiele rzeczy nieprzewidzianych i nagłych i nie jesteśmy często w stanie zagwarantować, że będziemy mogli poświęcić ten czas w trakcie dnia, nie mówiąc już o wieczorze, kiedy jesteśmy zmęczeni.

Ucząc się tylko dwie godziny tygodniowo na zajęciach, wydłużasz proces całej nauki i możesz wpaść w pułapkę gonienia własnego ogona, czyli zdążysz zapomnieć jedną rzecz zanim nauczysz się kolejnej, a zrozumienie całego systemu angielskich czasów w ten sposób jest niemożliwe.

pencils photo_48320_20151105

Photo courtesy of and copyright Free Free Range Stock, http://www.freerangestock.com

Czasami ludzie po prostu stwierdzają, że „się nie da” znaleźć 15 minut dziennie. Ich życie jest tak i

ntensywne i każdy dzień tak wypełniony obowiązkami absolutnie ważniejszymi od nauki obcego języka, że nie dadzą rady i koniec. Dla takich osób mam tylko jedną radę: popracować nad priorytetami i organizacją swego czasu.

 

Każdy chcący uczyć się języka powinien poszukać motywacji w sobie. Pomyśl po co Ci jest znajomość języka i postaraj się ukierunkować się na najbardziej dla ciebie przydatne rzeczy. Nie warto uczyć się rzeczy, których i tak nigdy nie użyjemy.

  1. Nagradzaj się za systematyczność (w tym tygodniu uczę się codziennie a w piątek idę do kina).

  2. Wyznaczaj sobie jasne i osiągalne cele (np. „dzisiaj uczę się odmiany czasownika być” lub „dzisiaj powtarzam ostatnią lekcję”).

  1. Staraj się szukać praktycznego zastosowania do tego czego się aktualnie uczysz. Staraj się zawsze uczyć w kontekście, zastanawiaj się w jakich sytuacjach będziesz mógł użyć uczonych słów.

  1. Słuchaj obcego języka od pierwszych dni nauki. To jest bardzo ważne. Nawet jeśli niczego nie rozumiesz – słuchaj języka przy każdej okazji.

Pamiętaj zawsze o tym, że nauka ma przebieg skokowy. Nawet jeśli wydaje ci się, że długo nie robisz żadnych postępów, to twoja praca zawsze zbliża cię do pokonania kolejnego etapu w procesie nauki języka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s